Most lett teljesen nagykorú a Jobbik: Az évtized politikai bravúrja

Bármilyen furcsának is tűnik, a Jobbik mai teljesítményével egyszerre bizonyította be a hazai és a nemzetközi közvéleménynek, hogy mi a politizálásban a konstruktív ellenzékiség abszolút prototípusa. Az először a parlamentbe került nemzeti erő egyforma erővel és határozottsággal tudta bizonyítani az őt sokszor lenéző kormánypártnak és a jobb híján csak nacionalistázó, fasisztázó liberális ellenzéknek, hogy nemcsak politikailag nagykorú és megkerülhetetlen erő, hanem a politizálást már olyan fokú tökélyre is fejlesztette, amelyre így, ilyen gyorsasággal még nem volt példa a csillagváltás utáni korszakban. Az ugyanis, hogy Vona Gábor pártelnök és Novák Előd alelnök a hatályos törvények és rendelkezések útvesztőjében nemcsak kiigazodott, hanem a véreb szívósságával kutatva a kényes pontokat gyakorlatilag hosszas tanakodásra kényszerítette a hatalmas szakértői bázissal rendelkező kormánypártot, egyértelműen bizonyította, hogy mennyivel több és meghatározóbb, mint azok a parlamenti más ellenzéki erők, akik legfeljebb most az utcára vonulva kordont bontogatnak, vagy éppen látványláncolással borzolják az erre nem vevők idegeit. Az egész délutáni parlamenti menetből csak azt a részt hangsúlyozzuk, amikor a Jobbik felvetése nyomán a hatalmas apparátussal rendelkező kormánypárt szünetet tartott, és kért az általa lenézett tarsolyosoktól, és a liberálisok által csak buta fasisztának és nacionalistának minősítettektől. Kérnie kellett, mert előállt egy jog- és politikatechnikai helyzet, amelynek kezeléséhez a kormánypárt minden szellemi potenciálját igénybe kellett venni.

A Jobbik az alaptörvényhez fűződő átmeneti rendelkezésekről és az új egyházügyi törvényről kezdeményezett megerősítő népszavazást. Novák Előd, a párt képviselője a kezdeményezés bejelentésekor elmondta, lelkiismereti okokból kérik a népszavazás kiírását, hiszen már korábban is azt mondták, hasonló súlyú ügyekben a lakosságnak kellene kimondania a végső szót.

Az Országgyűlés ülését levezető elnök a Jobbik bejelentése után pénteken rendkívüli házbizottsági ülés összehívását kezdeményezte Lázár János, a Fidesz frakcióvezetőjének javaslatára.

A  Ház a testület ülése alatt szünetet tartott, ez az eredeti tervek szerint 14 óráig tartott volna, de végül csak fél négykor folytatódott a parlament ülése. A Fidesz ugyanis azt kérte a Jobbiktól, vonja vissza a népszavazási kezdeményezést, erre a párt gondolkodási időt kért és emiatt átmenetileg a házbizottsági ülést is felfüggesztették. A Jobbik az alaptörvényhez fűződő átmeneti rendelkezésekről és az új egyházügyi törvényről kezdeményezett megerősítő népszavazást. Novák Előd, a párt képviselője a kezdeményezés bejelentésekor elmondta, lelkiismereti okokból kérik a népszavazás kiírását, hiszen már korábban is azt mondták, hasonló súlyú ügyekben a lakosságnak kellene kimondania a végső szót.

Az Országgyűlés ülését levezető elnök a Jobbik bejelentése után pénteken rendkívüli házbizottsági ülés összehívását kezdeményezte Lázár János, a Fidesz frakcióvezetőjének javaslatára. A Ház a testület ülése alatt szünetet tartott, ez az eredeti tervek szerint 14 óráig tartott volna, de végül csak fél négykor folytatódott a parlament ülése. A Fidesz ugyanis azt kérte a Jobbiktól, vonja vissza a népszavazási kezdeményezést, erre a párt gondolkodási időt kért és emiatt átmenetileg a házbizottsági ülést is felfüggesztették.

Több alkalommal is jeleztük már, hogy mi természetesen más szempontból kritizáljuk az Alaptörvényt, rendelkezéseit, mint a liberális országpusztító ellenzék. Amit ők soknak, nacionalistának, az európai normákkal szembemenőnek tartanak, az számunkra a magyarság megmaradása és a nemzet továbbélése szempontjából kevés, megalkuvó és az idegeneknek való megfelelést tükröző.

Ha reálisan nézzük a világ dolgait, láthatjuk, hogy a gondolkodó magyar ember számára valójában csalódást jelentő új alkotmány mégis előrelépés a sztalinistához képest, és ha már ebben az állapotában is ilyen fokú és erősségű nemzetközi támadást kapott, akkor egy ettől magyarabb és hazafiasabb dokumentum elfogadása akár hazánk idegen fegyveres megszállását is eredményezhetné.

A Jobbik természetesen közvetítette azt, amit közvetítenie kell, és amit hosszú ideje mi is szorgalmazunk, hogy a Fideszen túli politizálásával sokkal markánsabb és erőteljesebb nemzetvédelmet képviseljen, harcolva a Kárpát-medencei magyarság összérdekeiért is. A Jobbik mostani, véleményem szerinti átütő politikai bravúrja azért értékelhető így, mert pontosan a jog, a törvény, a politika, a politikai kultúra, de ezen túllépve még a politológia területén is teljesen otthonosan mozogva hajtotta végre a liberálisok által parlamenti működéslassítónak minősített manőverét, amely valójában egy ellenzéki csúcsteljesítmény.

A Jobbik mai, évzáró, mondhatni akár korszakzáró politikai fellépésével egyértelműen bizonyíthatta barátnak és ellenségnek, hogy adott belpolitikai és nemzetközi helyzetben nyugodtan pályázhat a váltópárt szerepére, és ha adottak a lehetőségek, a Fidesz alternatívájaként is megjelenhet. Ugyanakkor jelzés azoknak az országgyűlésben tanyázó képviselőknek is, hogy a világban sok helyütt tapasztalható kétpólusú politikai minta alapján Magyarországon létrejöhet egy olyan rendszer, ahol hétköznapi kifejezéssel élve van egy jobboldali és egy még jobb politikai meghatározó erő, az esetlegesen a parlamentbe került mások meg egyértelműen csak a futottak még kategóriájába tartozhatnak.

Koldus Kálmán - Hunhír.info