Felszólalásaim az egyházügyi törvény részletes vitájában
December 28-án tartott plenáris ülésen vitatta meg a Ház az újra benyújtott egyházügyi törvényhez benyújtott módosító javaslatokat. Először a Gyurcsány-féle "Antidemokratikus Koalíció" világnézetileg semleges iskolát követelő módosító javaslata kapcsán mutattam rá arra, hogy ezek a szemkilövető, nemzetáruló és demokratikus jogokat lábbal tipró politikusoknak bíróság előtt lenne a helye, másrészt pedig marxista gyökereik miatt fogalmuk sincs a vallásügyi és hitéleti kérdésekről, mivel világnézetileg semleges intézményt követlni butaság, mivel stabil értékalapokat adni kell a számtalan rossz hatás alatt álló fiataloknak, erre jó eszköz a most bevezetendő hit- és erkölcstan.
A 2. felszólalásomban amellett foglaltam állást, hogy sokkal job lenne, ha a bíróságoknél maradna az egyházak nyilvánttartásba vételének hatásköre, mert ezzel elkerülhető lenne az, hogy lobbik vagy kicsinyes, szűklátókörű poltikai viták tárgya legyen az Országgyűlésben az, hogy melyik egyház kapjon állami elismerést.
A 3. felszólalásomban több módosító javaslathoz szóltam hozzá, többek között kiemelten saját kapcsolódó módosító javaslatomat ismertettem, amellyel szeretném a terrorizmust állami szintre emelő, nemzetközi jogot semmibe vevő, palesztin népet jogaitól megfosztó Izraelt éltető, cionista elveket dicsőítő Hit Gyülekezetét kivetetni az állami elismerést kétharmados törvényi útján elnyerő egyházak köréből és helyette az Ősmagyar Egyházat javaslom ebbe a körbe emelni, amely azt sokkal jobban megérdemli. Az Ősmagyar Egyház elismertetésére tettem javaslatot a módosító javaslatommal, mert fontosnak tartom, hogy a nemzeti hagyományainkon alapuló értékeket képviselve, azokat a társadalomnak átadva hozzájárulhasson a napjainkban is megfigyelhető társadalmi szétesés meggátolásában. Elleneztem az egyházak állami elismeréséhez a 100 éves nemzetközi működést megkövetelő rendelkezést. Emlékeztettem T. Házat, hogy az 1568-as Tordai Országgyűlés, amely Európában elsőként hirdetett vallásszabadságot és öt vallást ismert el, és ilyen feltételeket nem támasztott például az akkor frissen létrehozott, magyar alapítású Unitárius Egyházzal szemben.