Jogerős ítélet várható június 3-án egy 2006 október 23-i meghurcolt tüntető perében

Holnap, június 3-án 11 órakor a Fővárosi Ítélőtábla (Budapest, II. kerület Feketesas u. 3. V. tárgyaló) várhatóan jogerős ítéletet hirdet egy hazafi hölgy ügyében, akit már közel 8 éve, 2006. október 23-án délelőtt a budapesti Nádor utcában a Kossuth térre megemlékezni igyekvő honfitársaival együtt Gyurcsány rendőrsége közel egy órán át körbezárt, erőszakosan lökdösött, a tömeggel együtt a tömeg békessége ellenére feloszlatta és ezáltal megakadályozta a hölgy részvételét az '56-os szabadságharcra történő megemlékezésen.

Ezt a tüntetés feloszlatásnak minősülő akciót a Legfelsőbb Bíróság felülvizsgálati ítéletével jogellenesnek nyilvánította, az egyik általam képviselt részvevő keresete alapján.
Ennek ellenére a Fővárosi Törvényszék tavaly áprilisi elsőfokú ítéletével a keresetet teljes körűen elutasította mondván a hölgy nem szenvedett jogsérelmet.

Arra kértük a fellebbezésben az Ítélőtáblát, hogy állapítsa meg azt, hogy a rendőri szervek azzal, hogy felperest megalázó módon 2006. október 23-án nemzeti ünnepünkön megakadályozták jogszerűtlenül abban, hogy a Kossuth térre menjen az állami megemlékezésre, őt a tömeggel együtt lökdösték, végül őt megalázó módon jogtalanul személyes szabadságában korlátozták azáltal, hogy a Nádor utca és Széchenyi utcai kereszteződést, amelyben tartózkodott körbezárták, így megsértették felperes személyhez fűződő jogai körében személyes szabadságához és emberi méltóságához való jogát, valamint gyülekezési jogát. Erre tekintettel kértük az alperesi rendőri szervek kötelezését egymillió forint összegű államigazgatási jogkörben okozott nem vagyon kár és a perköltségek megfizetésére.

Nemrég áprilisban 7,5 év után vittem győzelemre egy 2006 őszi jogsértett kártérítési ügyét.


Több mint 4 évvel a "fülkeforradalom" után még mindig több száz rendezetlen kártérítési igényt tartunk nyilván a 2002-2010 közötti jogsértések időszakából: egy részük 2006 október 23-i eredetű (Kossuth téri és Nádor utcai jogellenes oszlatások áldozatai), más részük pedig a Bajtársiasság napi, 2009. július 4-én jogellenesen meghurcolt gárdistáké, hazafiaké.
Értük is folyik a nemzeti jogvédő küzdelem (jelenleg minden igény peresítését készítjük elő az egyezségi tárgyalások megrekedése miatt), amely előbb-utóbb sikerre vezet szakmai meggyőződésem szerint.

Még mindig nem késő a 2006-os rendőrterrort hozzánk, nemzeti jogvédőkhöz  hasonlóan elítélő jelenlegi kormánynak tisztességes egyezséget ajánlania a korábbi rendszer  meghurcoltjainak. Ezt kívánja a jog és a tisztesség is.

Budapest, 2014. június 2.

Dr. Gaudi-Nagy Tamás,
a Nemzeti Jogvédő Szolgálat (www.njsz,hu) ügyvezetője
www.gaudinagytamas.hu